Каркасна технологія

Технічні розрахунки. Проектування каркасного будинку

Сучасний дерев`яний каркасний і каркасно-щитовий збірний будинок за канадською техноголією "платформа" є досить складною архітектурно-інженерною спорудою, проектування котрої потребує комплексу теоретичних знань, наявності ліцензійного спеціалізованого програмного забезпечення і практичного досвіду у будівництві.

Спеціалісти ПП "УФА НОВА" (ТМ "СОЛІДБУД") з 2003 року набули великого досвіду в проектуванні і спорудженні каркасних конструкцій різноманітного призначення: будинки, готелі, ресторани.

Проект каркасного будинку ми виготовляємо в ліцензійному програмному забезпеченні канадської фірми Envisioneer на базі модулів MiTek, що адаптироване французькою фірмою A-Doc під вимоги європейських будівельних норм.

В Україні виготовлення дерев'яних каркасних будинків не підлягає обовязковій сертифікації, відсутня також нормативна база, що є обовязковю до дотримання і регламентує проектування, виготовлення, монтаж, будівництво під ключ каркасних споруд.

В США и Канаді так звані "коди", у країнах ЄС норми жорстко регламентують кожен етап будівництва каркасного будинку і вони сильно відрізняються навіть залежно від регіону будівництва.

Проектування, виготовлення, будівництво дерев'яних каркасних і каркасно-панельних збірних будинків, готелів, ресторанів в Україні ТМ "Солідбуд" провадить згідно європейських нормативів Єврокод 5, німецького національного нормативу DIN 1052, французьких норм DTU 31.1, DTU 31.2.

Виробництво каркасних будинків і збірних каркасно-щитових будинків

ПП «УФА НОВА» (ТМ "СОЛІДБУД") виготовляє дерев'яні каркасні будинки і каркасно щитові будинки, ресторани, готелі, бази відпочинку на власному деревообробному підприємстві площею понад 1 гектар у місті Дубно Рівненської області. Всі виробничі процеси: розпил кругляку, сушіння пиломатеріалів у камерах, стругання і антисептуваннядощок, виготовлення стінових панелей і ферм даху проводяться нашими спеціалістами на сучасному обладнанні.

Сировина
Стінові панелі, балки перекриття, ферми даху ми виготовляємо із сосни і модрини, що походить із екологічно чистих лісів Волині і Карпат. Оскільки ми експортуємо наші каркасні будинки в країни ЄС, вся деревина проходить регулярний фітосанітарний і радіологічний контроль.

Пиломатеріали ми висушуємо у сушильній камері конвективного типу до 15% вологості, стругаємо на чотирибічному верстаті і обробляємо антисептиками в ємкостях методом занурення.

Каркасні будинки, збірні каркасно-панельні будинки, ресторани, готелі, бази відпочинку ми утеплюємо та оздоблюємо лише сертифікованими будівельними матеріалами, що гарантують нашим клієнтам безпечну та тривалу експлуатацію.

Виготовлення каркасного будинку
 1. Підкладна дошка 45х140 мм (модринова*)
 2. Підвіконна дошка 45х140 мм
 3. Надвіконна перемичка з кількох дощок 45х140 мм або 45х230 мм
 4. Верхня обв'язочна дошка 45х140 мм
 5. Стійка 45х140 мм, крок стійок 400 або 600 мм
 6. Плита жорсткості: фанера або ОСБ-3 товщина 10 мм
 7. Платформа перекриття (балки 45х230 мм, ферма на МЗП, двотаврова балка) + чорнова підлога ОСБ-3 товщина 18 або 22 мм
 8. Крокв'яна ферма із п/м 45х140 мм; 45х230 мм
З'єднання деталей ферм даху у каркасному будинку можливі на МЗП
(металевих зубчастих пластинах) і на фанерно-клейових накладках
(Plywood gussets).

* Згідно норм, нижній підкладний брус каркасного будинку мусить бути просоченим в автоклаві під тиском або виготовлений з деревини, що має природній опір гниттю (модрина, дуб)
Розріз зовнішньої стіни каркасного будинку:
 1. Зовнішня оздоба (фальш-брус, штукатурка по екструдованому пінополістиролу, магнезитова плита або ЦСП під пофарбування, клінкерна цегла)
 2. Монтажна рейка вентильованого фасаду, січення 25х45 мм
 3. Плівка вітрозахисна Tyvek House Wrap
 4. Плита жорсткості фанера або ОСБ-3 товщина 10 мм
 5. Утеплювач (кварцева вата, базальтова вата, целюлозна вата, деревинне волокно)
 6. Плівка парозахисна
 7. Внутрішня оздоба (вагонка, гіпсокартон, ЦСП, магнезитова плита)
 8. Стійки каркасу 45х140 мм
 1. Зовнішня оздоба (фальш-брус, штукатурка по екструдованому пінополістиролу, магнезитова плита або ЦСП під пофарбування, клінкерна цегла)
2. Монтажна рейка вентильованого фасаду, січення 25х45 мм
3.Плівка вітрозахисна Tyvek House Wrap 4.Плита жорсткості фанера або ОСБ-3 товщина 10 мм
5. Утеплювач (кварцева вата, базальтова вата, целюлозна вата, деревинне волокно) 6. Плівка парозахисна
7. Внутрішня оздоба (вагонка, гіпсокартон, ЦСП, магнезитова плита)
8. Стійки каркасу 45х140 мм
Будівництво каркасного будинку, основні етапи
Фундамент
Готовийкаркасний будинок або каркасно-щитовий будинок у кілька разів легший за цегляний, газобетонний або зруб. Каркасний будинок може стояти на мілкозаглубленому стрічковому або стовпчастому фундаменті, слід враховувати склад грунту, висоту залягання грунтових вод, рельєф місцевості. Достатньо ширини фундаменту 25 см під одноповерховий каркасний будинок або ж 30 см під двоповерховий. Слід врахувати, якщо каркасний будинок лицюється клінкерною цеглою, то ширину фундаменту слід збільшити на 12 см по периметру.

Монтаж каркасу
Каркасно-панельний збірний будинок виробництва ТМ "Солідбуд" неважко змонтувати своїми руками. Для цього не потрібно ні спеціального інструменту, ні важкої техніки, ні будівельної освіти, лише суворо дотримуватись інструкції з монтажу.

Монтаж каркасного будинку може тривати від кількох днів до кількох тижнів, залежно від площі і складності. Каркасний будинок можна будувати у будь-яку пору року, незважаючи на погодні умови. Зазвичай, при монтажі каркасного будинку площею до 400 м2 задіяна бригада 4-5 робітників без вантажопідйомної техніки.

Нижня підкладна дошка каркасного будинку мусить відповідати європейському стандарту D3 (короткотривалий контакт з вологим середовищем з подальшим висиханням). Щоб досягти такої стійкості від вологи соснові дошки слід просочувати в імпрегнаційних камерах. ТМ "СОЛІДБУД" нижню підкладну дошку виготовляє з модрини (рос. лиственница), що є стійкою до впливів вологи. Нижня підкладна дошка пригвинчується до фундаменту анкерами, відстань між котрими становить максимум 800 мм.

Між бетонним фундаментом і нижньої підкладною дошкою обов'язково простеляється гідроізоляційний матеріал.

Ззовні каркас обшивається вітрозахисною плівкою Тyvek House Wrap або її аналогами. Ця плівка пропускає зсередини назовні пару, при цьому захищає утеплювач від впливу сирих і вологих вуличних повітряних потоків. У каркасному будинку, завдяки Тyvek House Wrap утеплювач і пиломатеріал каркасу завжди сухі.

Міжповерхове перекриття
Класичне міжповерхове перекриття каркасного будинку - балка 45х230 мм, що ставиться кроком +/- 400 мм. При необхідності перекриття довжиною понад 4,2 метри, січення балок збільшують. При прольотах більше 5 метрів і підвищених навантаження існують кілька варіантів міжповерхового перекриття:
 • деревяна двотаврова балка;
 • сталева балка 24М в якості прогону;
 • балки перекриття на основі МЗП (металевих зубчатих пластин)
На балки перекриття стелиться листовий матеріал, зазвичай це ОСБ-3 або фанера ФСФ товщиною від 18 до 22 міліметрів, залежно від кроку балок. У приміщеннях з підвищеною вологою або ризиком загоряння може застосовуватись цементно-стружкова плита (ЦСП).

Внутрішня оздоба каркасного будинку
Оскільки каркасний будинок непотребує часу на усушку - усадку, то внутрішні оздоблювальні роботи можна починати відразу після монтажу і накриття коробки, установки вікон/дверей, утеплення і проведення комунікацій.
Найпоширеніші в Україні внутрішні оздоблювальні матеріали каркасного будинку:
 • Гіпсокартон;
 • Вагонка: деревяна або МДФ;
 • ЦСП (цементно-стружкова плита)
 • магнезитовая плита
 • ОСБ-3
Листи оздоблювальногоматеріалу в каркасному будинку можна кріпити кількома способами:
 • Безпосередньо на стійки. Переваги: швидко, дешево. Недоліки: слабка звукоізоляція, погана геометрія поверхні.
 • По дерев'яним рейкам. Переваги: простота, відносна дешевизна.
 • По металевим направляючим. Дорожче, але значно ефективніше у порівнянні з попередніми методами.
Каркасний будинок. Комунікації
У каркасному і каркасно-щитовому будинку всі комунікації зазвичай проводяться через пустоти у стінах або у проміжках між стійками і фінішною оздобою. ЇХ слід передбачити завчасно на етапі проектування. Дозволяється також сверлити отвори у стійках і балках перекриття, дотримуючись при цьому нормативів.
Опалення і кондиціонування
Монтаж водяного опалення у каркасному або каркасно-щитовому будинку не становить жодних труднощів, навпаки. це значно легше, аніж у цегляній чи газобетонній будівлі. Останніми роками набуває все більшої популярності повітряне опалення каркасного будинку, як у Північній Амерці. Найкраще, особливо для комерційних обєктів, ставити сплят системи, котрі взимку опалюють, а влітку охолоджують приміщення. До того ж така система є дешевшою, аніж купівля кількох кондиціонерів.

Прийняти рішення стосовно типу і методу опалення каркасного будинку слід ще на етапі проектування, адже для монтажу труб повітряного опалення потрібні спеціальні пустоти в каркасі.
Україна
+380505814442
Експорт
+380505812629
Виробництво
(03656) 4-58-97
35604 Рівненська обл.,
м.Дубно, вул.Короленка, 61
Телефонуйте
E-mail
Завітайте
CONTACTS
Контакти
© 2007 - 2020 All rights reserved. TM SOLIDBUD
DEVELOPED BY
Не вагайтеся написати нам
Ваш E-mail
Ваше імя
Ваш телефон
Текст повідомлення
Фото
До 10 файлів